Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Informacje dla rodziców

Zapraszamy na drzwi otwarte 3.03.2020 godz. 17:00-19:00Drodzy Rodzice pomóżcie nam wraz z Dziećmi stworzyć drzewko pełne… SERDUSZEK!
Zadanie jest proste! Wystarczy, że przygotujecie w domu wraz z Dziećmi serduszko/ka na sznurku (nie większe niż 1/2 kartki A4) i powiesicie na naszym drzewku koło sekretariatu. Serduszka mogą być kolorowe, ozdobione wg pomysłu Dziecka, z imieniem Dziecka lub wszystkich członków rodziny albo z dedykacją dla kogoś innego. Pełna dowolność! Na serduszka czekamy od środy 12.02. Dobrej zabawy!


Zapraszamy Rodziców na zebrania


Co ciekawego w Leonardo w lutym?


Co ciekawego w Leonardo w styczniu?


Szczęśliwego Nowego Roku!


Pięknych Świąt dla Wszystkich!


Przypominamy o konkursie plastycznym „Zimowe drzewa”… Na prace czekamy do 16 grudnia. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń przed salami.


Co ciekawego w Leonardo w grudniu?

Co ciekawego w Leonardo w listopadzie?


Co ciekawego w Leonardo w październiku?

Zebrania dla Rodziców. Zapraszamy.
Co ciekawe w Leonardo we wrześniu?

Zapraszamy Rodziców na zebrania podsumowujące II semestr.


Co ciekawego w Leonardo w czerwcu?


Co ciekawego w Leonardo w Maju?


Zapraszamy do udziału w Wielkiej Zbiórce Książek! Wspólnie zadbajmy by książki dotarły do pacjentów, dzieci z domów dziecka, świetlic wiejskich, regionalnych centrów krwi.

Więcej informacji na plakacie w przedszkolu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Przedszkolaków wraz z Rodzicami do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym pt.: „Eko zabawka”.

Termin składania prac konkursowych: 7.05.2019
Ogłoszenie wyników: 8.05.2019
Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie wymienionych kryteriów:
– wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych,
– inwencja i pomysłowość w podejściu do tematu,
– wrażenia estetyczne,
– bezpieczeństwo użytkowania.
Podpisane prace wraz z krótkim opisem przekazujemy nauczycielom w swoich grupach.
Dla laureatów I, II oraz III miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Gorąco zachęcamy do udziału! 🙂

Życzymy, aby Święta Wielkanocne wniosły do serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję! Pięknych Świąt dla Wszystkich! 🙂


Co ciekawego w Leonardo w Kwietniu?


Zachęcamy do udziału w konkursach!


Zachęcamy wszystkie Dzieci i ich Rodziców do udziału w przedszkolnym konkursie pt.:

„Kapelusz dla Pani Wiosny”!
Format, technika pracy: nakrycie głowy, technika dowolna.
Termin składania prac: 19.03.2019, wtorek
Więcej informacji na tablicach informacyjnych przy salach przedszkolnych.


Co ciekawego w Leonardo w Marcu?


Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebrania.


UWAGA! Konkurs!

Zachęcamy wszystkie Dzieci do udziału w przedszkolnym konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsza maska karnawałowa”!
Format oraz technika pracy dowolna!
Na prace czekamy do 8.02 (piątek).
Więcej informacji na plakacie informacyjnym przy wejściu do przedszkola.

Co ciekawego w Leonardo w Lutym?


Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Fundację Familijny Poznań.Co ciekawego w Leonardo w styczniu?


Przypominamy, że decyzją Zarządu Fundacji Familijny Poznań, dzień 24.12.2018r. – WIGILIA, będzie dniem wolnym od pracy.
Przedszkole w tym dniu będzie zamknięte.Co ciekawego w Leonardo w grudniu?


Co ciekawego w Leonardo w listopadzie?


Zapraszamy Dzieci do udziału w konkursie piosenki patriotycznej „Niepodległa”


Zapraszamy Dzieci i Rodziców do udziały w konkursie plastycznym „100 lat niepodległości”


Co ciekawego w Leonardo w październiku?


Wrześniowe zebrania z rodzicami.

Co ciekawego czeka nas we wrześniu?


Zapraszamy do konkursu recytatorskiego pt. „Moja ojczyzna”. Szczegóły na plakacie przy wejściu do Przedszkola. Zapisy tylko do 16 kwietnia!!!


Publiczne Przedszkole Leonardo i ,,Gromcia i przyjaciele” zapraszają do wspólnej pomocy bezdomnym zwierzętom. Zbiórka darów odbędzie się w dniach 5.03.-31.03.2018 r. Wszystkie dary zostaną przekazane schronisku w Gaju. Zwierzęta czekają na naszą pomoc!!!!


Drodzy Państwo,

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „POMAGANIE PRZEZ UBRANIE”.

Dzięki Państwa pomocy, za każdy zebrany kilogram tekstyliów Fundacja „AKOGO” Ewy Błaszczyk otrzyma 2zł. dla Kliniki „Budzik”. Zebrane w wyniku tej akcji środki zostaną przeznaczone na zakup stymulatorów, które pobudzają układ nerwowy i zwiększają szanse na wybudzanie pacjentów ze śpiączki.

Wszystkie chętne rodziny do udziału w projekcie proszę o zwrócenie uwagi na wytyczne znajdujące się na tubie, która stoi na korytarzu. Wspólnie zadbajmy, by wkładane tam ubrania/buty były rzeczami, z których jeszcze ktoś może skorzystać i się z nich ucieszyć.

W razie pytań proszę kontaktować się z Panią Anią Zawistowską – nauczyciel z Mrówek.

Dodatkowo wszystkie palcówki, które czynnie będą wspierały projekt wezmą udział w konkursie z cennymi nagrodami multimedialnymi.


ZAPRASZAMY NA DZIEŃ DZIECKA!

Już 4 czerwca najbardziej rodzinny Dzień Dziecka w Poznaniu. Wśród atrakcji nie zabraknie stoiska Fundacji Familijny Poznań z atrakcjami dla dzieci. Do zobaczenia! 😉


TALENT SHOW

Zapraszamy do udziału w naszym „Talent Show Leonardo”. Do 28 kwietnia trwają zapisy! Zapraszamy dzieci, które chciałyby podzielić się swoim talentem z innymi. Talent recytatorski, wokalny, sportowy lub z innej dziedziny, będzie można zaprezentować na wyjątkowym występie w naszym Przedszkolu. Zapisy prowadzą p. Marcela (Gr. Pszczółki) i p. Barbara (Gr. Żabki). Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie przy wejściu do Przedszkola.


WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Zapraszamy do włączenia się w akcję „Wielka Zbiórka Książek” – dla małych i dużych pacjentów placówek medycznych. Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz “czytadła” dla dorosłych, najlepiej wydane po 2000 roku, można przynieść je do naszego Przedszkola, my przekażemy je do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Stąd trafią one na półki szpitalnych bibliotek. Będziemy wdzięczni za każdy tytuł. Akcję koordynują p. Ania (Gr. Mrówki) i p. Basia (Gr. Żabki). Szczegóły na plakacie informacyjnym.


KONKURS PLASTYCZNY „FLAGA- BARWY OJCZYSTE”

Zapraszamy dzieci ze wszystkich grup do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na flagę Polski. Technika dowolna. Termin oddawania prac mija 28 kwietnia. Prace składamy w sali Żabek. Koordynator konkursu – p. Basia (Gr. Żabki). Szczegóły i regulamin konkursu na plakacie informacyjnym.


Prosimy Rodziców, którzy  wyrażają wolę kontynuowania w naszym Przedszkolu edukacji przedszkolnej przez dziecko w roku szkolnym 2017/2018, o pobieranie deklaracji u wychowawców grup. Składanie deklaracji w nieprzekraczalnym terminie od  03.04.2017 do  09.04.2017 r. u wychowawców grup lub w sekretariacie Przedszkola.


ZBIÓRKA DLA ZWIERZAKÓW! 

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Przyborówku i schroniska Azorek. Można przynosić i składać w wyznaczonym miejscu w Przedszkolu: karmę (suchą i mokrą), stare koce, ręczniki (czyste), zabawki dla kotów oraz psów 😉

Zapraszamy! 😉

psy


POCZTA WALENTYNKOWA

Za niecały tydzień WALENTYNKI! Zapraszamy do wysłania pozdrowień, uśmiechów, laurek lub innych wyznań miłosnych, za pomocą poczty walentynkowej. Czerwona skrzynka czeka tuż przy wejściu do Przedszkola!


UWAGA UWAGA!

W DNIACH 06.12.2016-16.12.2016 ODBĘDZIE SIĘ W  LEONARDO ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PRZYBORÓW PLASTYCZNYCH DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW PEDIATRYCZNYCH SZPITALA KLINICZNEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU.
STORIES


AKADEMIA „MAŁY PATRIOTA”

Uwaga! We wtorek 8.11.2016 r. odbędzie się w naszym przedszkolu uroczysta akademia pt. „Mały patriota”. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie dzieci – obowiązuje strój galowy.
IMAG0225_1_1_1


UWAGA! ZEBRANIA DLA RODZICÓW!

Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na zebrania do Przedszkola Leonardo. Terminy:

MOTYLKI 20.09. godz. 16.00

PSZCZÓŁKI 19.09. godz. 17.00

ŻABKI 21.09. godz. 16.30

MRÓWKI 16.09. godz. 17.10

BIEDRONKI 15.09. godz. 16.30


UWAGA! KONKURS DLA RODZICÓW!

„Zwierzęta w obiektywie”

Zapraszamy do udziału – wystarczy przynieść fotografię (prawdziwą – wywołaną!) wybranego zwierzęcia w formacie 10×15. Szczegóły na plakatach w przedszkolu. Organizatorem jest Małgorzata Pawlicka – wychowawca Motylków. Może odkryjemy wielkie ukryte talenty? Zapraszamy!

WP_20160607_006


BO WAKACJE TO PODRÓŻE, CZASEM MAŁE CZASEM DUŻE.

Dołącz do podróżników LEONARDO i zaznacz miejsce docelowe wakacyjnych wojaży. Nie ważne, czy odbyłeś egzotyczny lot transatlantycki, czy nocowałeś u kuzynów osiedle obok.

 1. Wybierz naklejkę z symbolem grupy.
 2. Naklej na mapę w miejscu, gdzie odpoczywałeś.
 3. Odkrywaj z nami świat!

Mapa znajduje się przy wejściu do Przedszkola.

Ps. Namawiamy również do przysyłania widokówek!

 Zrzut ekranu 2016-06-07 o 18.03.44


UWAGA!

W dniu 1.06. – środa – sekretariat Przedszkola będzie nieczynny cały dzień. Również Przedszkole będzie zamknięte w godzinach 10.00 – 13.00.


Kiermasz z okazji Dnia Dziecka „Drugie życie zabawek”.

Wraz z Kolegium Rodziców zapraszamy Państwa do udziału w naszej akcji. Do 25 maja zbieramy fanty na Nasz Kiermasz. Tym razem będą to używane (ale sprawne i kompletne) zabawki klocki, gry, puzzle, książeczki, pluszaki, figurki, karty, i inne gadżety, które mogą ucieszyć nasze dzieci. Zapewne w naszych domach znajdą się zabawki, które już się znudziły naszemu dziecku, albo zwyczajnie wyrosło już z zabawy taką zabawką, a może ona ucieszyć inne dziecko. Możemy także przynosić zabawki starszego rodzeństwa. Zabawki składamy u pań z grupy. Wszystkie zebrane fanty pojawią się 31 maja, rano, w holu naszego przedszkola. Podczas kiermaszu, każde dziecko będzie mogło wybrać sobie inną zabawkę, wrzucając w zamian do naszej przedszkolnej skarbonki dowolną kwotę. Zebrane pieniądze wykorzystamy jak zwykle dla naszych przedszkolaków (tym razem mamy konkretne cele i potrzeby np. nowy aparat fotograficzny lub sprzęt nagłaśniający na przedszkolne baliki i imprezy) – wszystko zależy ile uda nam się zdobyć.
Zapraszamy bardzo gorąco do włączenia się do akcji.

Ps. Zaangażujmy nasze dzieci… niech same wybiorą, z którymi zabawkami chcą się rozstać. Uczmy je dzielić się z innymi radością.


KONKURS – PALMA WIELKANOCNA

Wielkanoc tuz tuż. Zapraszamy dzieci z całego Familijnego Poznania, wraz z rodzicami, do konkursu „PALMA WIELKANOCNA”!
Co, gdzie, jak i kiedy? Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu – pobierz


DRZWI OTWARTE

5 marca 2016 r. w godz. 10.00-13.00 odbędą się w naszej placówce Drzwi Otwarte. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców, którzy zainteresowani są naszą placówką. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci, m. in. zajęcia z Darami Froebla, basen z kulkami, pokaz Zumby Kids Jr oraz JUDO. Zapraszamy!

Zrzut ekranu 2016-02-28 o 18.04.25


DEKLARACJE O KONTYNUOWANIU

Przypominamy o złożeniu deklaracji kontynuowania przygody z Leonardo w roku szkolnym 2016/2017 – do 22.02.2016 r.


POMAGAMY ZWIERZĘTOM!

Wraz z Hufcem ZHP „DRZWI OTWARTE 5 marca 2016 r. w godz. 10.00-13.00 odbędą się w naszej placówce Drzwi Otwarte. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców, którzy zainteresowani są naszą placówką. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci, m. in. zajęcia z Darami Froebla, basen z kulkami, pokaz Zumby Kids Jr oraz JUDO.

Zapraszamy! Poznań – Jeżyce pomóżmy zwierzętom!

Do dnia 19.02. trwa w naszym Przedszkolu zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Przyborówku i Ruścu.

Najbardziej potrzebne są:

– karma (sucha i mokra)

– stare koce, ręczniki, duże bluzy itp. (czyste)

Przyniesione rzeczy należy składać w koszu – na przedszkolnym korytarzu.

Te psiaki i kotki potrzebują naszej pomocy i liczą na nas!


5. lutego w Leonardo odbędzie się Karnawałowy Bal Przebierańców. Już dziś zapraszamy do skorzystania z Fundacyjnej wypożyczalni strojów karnawałowych!

Zrzut ekranu 2016-01-12 o 18.46.17


Uwaga! 10 listopada – we wtorek – z okazji Dnia Niepodległości w Przedszkolu Leonardo odbędzie się wielka akademia pt. „Mały Patriota”. Gościem honorowym będzie przedstawiciel 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Oczywiście obowiązuje strój galowy!


ZNICZ – UCZCIJMY PAMIĘĆ BOHATERÓW!

W dniach 16.10.2015-29.10.2015 organizujemy w naszym przedszkolu zbiórkę zniczy, które zapłoną 1 listopada na grobach polskich powstańców. Uczcijmy pamięć Bohaterów, uczmy nasze dzieci patriotyzmu i szacunku do historii Ojczyzny. Już dziś przyłącz się do nas i zapal świeczkę pamięci… Przyniesione znicze prosimy składać w sali grupy Biedronek.


ZAPROSZENIE!

Zapraszamy Dziadków, Babcie, Wujków, Ciocie, Pradziadków, Prababcie – wszystkich po 60 roku życia na spotkanie edukacyjne, które odbędzie się w naszym Przedszkolu w dniu 8.10.2015 o godz. 16.00.
Nawiązaliśmy współpracę z „OKULISTYKA 21” Fundacją Wspierania Rozwoju Okulistyki.
Spotkanie jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020.

Zapraszamy, naprawdę warto!

Temat spotkania: „Wiem o AMD! – edukacja dla seniorów o chorobie zwyrodnienia siatkówki związanego z wiekiem AMD”.


FOTOGRAF W PRZEDSZKOLU!

W poniedziałek 5.10. od godz. 9.00 w przedszkolu będzie u nas pan fotograf. Każdy przedszkolak będzie miał zrobione małe zdjęcia (bez względu na to czy Państwo je zakupią czy nie), do tego można na zamówienie zakupić kalendarz trójdzielny ze zdjęciem dziecka oraz piękne zdjęcie w ramce – przykładowe zdjęcia i tabela do zapisu chętnych – tuż przy wejściu do Przedszkola (drugie szklane drzwi).


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

21.09.2015 r. – poniedziałek będziemy w naszym przedszkolu obchodzić Dzień Przedszkolaka! W grupach przewidziane są małe przyjęcia, po których nastąpi największa atrakcja dnia – wszyscy zamienimy się rolami… dzieci wylosują w kogo się zamienią – będzie można zostać nauczycielem, pomocą nauczyciela, Panią od rytmiki, sekretarką, a nawet dyrektorem 😉


 DZIEŃ JESIENI!

W środę – 23.09.2015 r. – przywitamy Panią Jesień. Prosimy, ażeby dzieci przyszły tego dnia przebrane za: owoc, warzywo, liść, Panią Jesień lub inny element pasujący do tematu jesiennego.


ZEBRANIA Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania do poszczególnych grup:

– BIEDRONKI – wtorek, 15.09.2015 r., godz. 16.30
– MOTYLKI – środa, 16.09.2015 r., godz. 16.30
– PSZCZÓŁKI – środa, 16.09.2015 r., godz. 16.30
– ŻABKI – czwartek, 17.09.2015 r., godz. 16.30
– MRÓWKI – czwartek, 17.09.2015 r., godz. 16.30

Ze względu na małą ilość miejsc parkingowych prosimy o korzystanie w dniu zebrań z parkingu szkolnego (od strony ul. Strzeszyńskiej).

ZAPRASZAMY!


PODPISYWANIE UMÓW!

Zapraszamy Rodziców, którzy kontynuują współpracę z nami w roku szkolnym 2015/2016, do podpisywania umów na nowy rok oraz do podpisania aneksów do obecnych umów – dotyczących okresu wakacyjnego.
Rodzice, którzy kończą z nami współpracę – zapraszam tylko do podpisania aneksów (chyba, że dziecko nie będzie uczęszczało do przedszkola w miesiącach wakacyjnych.

Terminy pracy sekretariatu w dniach podpisywania umów:

18, 19, 20.05.2015 – w godz. 7.30-15.30
21, 22.05.2015 – w godz. 9.00-17.00
25, 26, 27.05.2015 – w godz. 7.30-15.30
28, 29.05.2015 – w godz. 9.00-17.00

Do zobaczenia!


UWAGA OGŁOSZENIA WIOSENNE!

– 20.03. – piątek – witamy Wiosnę barwnym pochodem z okazji I Dnia Wiosny. Ubieramy się kolorowo, kwiaty we włosach mile widziane!

– 24.03. – wtorek – odbędzie się Bal Wiosenny prowadzony przez profesjonalną firmę. Prosimy aby dzieci ubrały się w kolory swoich grup: Świerszcze – na pomarańczowo/brązowo, Mrówki – na czerwono, Pszczółki – na żółto, Motylki – na niebiesko, Żabki – na zielono.

Zapraszamy!


ZAPRASZAMY RODZICÓW NA ZEBRANIA PODSUMOWUJĄCE I SEMESTR:

3.03.2015 r.

– godz. 16.30 – Gr. Pszczółki

– godz. 17.00 – Gr. Mrówki

– godz. 17.00 – Gr. Świerszcze

4.03.2015 r.       

– godz. 16.30 – Gr. Żabki

5.03.2015 r.       

– godz. 16.30 – Gr. Motyle


ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE DLA DZIECI I RODZICÓW:

7.03.2015 r. w godz. 11.00-14.00.

W programie:
11.15-11.45 pokaz Judo
11.30-13.00 warsztaty kulinarne PYSZOTY
12.00-12.30 mini disco z Klaunem
12.30-13.00 pokaz zajęć teatralnych
13.15-13.45 pokaz ZUMBA KIDS ® (NOWOŚĆ!)
a także:

 • zabawa Darami Froebla
 • warsztaty balonowe z Klaunem
 • odwiedziny Kubusia Puchatka
 • malowanie buziek
 • basen z kolorowymi piłkami
 • zwiedzanie przedszkola
 • spotkanie z trenerem współpracującej z nami Akademii Kreatywnego Futbolu
 • poznanie kadry pedagogicznej oraz dyrektora placówki

RUSZA POCZTA WALENTYNKOWA!!!

„BO WALENTYNKI NIE SĄ TYLKO DLA ZAKOCHANYCH… SĄ TEŻ PO TO, ŻEBY POWIEDZIEĆ: JAK FAJNIE, ŻE JEST KTOŚ TAKI JAK TY!”.

Od dzisiaj do 13.02. uruchamiamy pocztę walentynkową: należy własnoręcznie wykonać laurkę walentynkową, zaadresować ją i wrzucić do czerwonej skrzynki znajdującej się na korytarzu przy wejściu do Przedszkola. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w akcji, tym bardziej, że LISTONOSZ gwarantuje, że „każdy otrzyma walentynkę”!

WP_20150205_013


UWAGA! Zmiana godziny zajęć otwartych z JUDO. Grupa I godz. 14.30, Grupa II  godz. 15.00. Data bez zmian: 6.02.2015 r.


Zapraszamy Rodziców na zajęcia pokazowe JUDO w dniu 6.02.2015 r. – piątek – godz. 15.15– obydwie grupy!


Uwaga! Nowy system dostarczania faktur od lutego 2015! Zapraszamy do uważnej lektury – KLIKNIJ


Przypominamy, iż 26.01.2015 r. o godz. 9.30 odbędzie się karnawałowy bal przebierańców! Zapraszamy w przebraniu od samego rana.


Zapraszamy na zajęcia pokazowe z TEATRU w dniu 27.01.2015 r. – wtorek o godzinie:

16.00 – I grupa

16.30 – II grupa

(odpracowanie zajęć z dnia 22.12.)

Zajęcia z dnia 5.01. zostaną odpracowane 30.01.2015 r. w godzinach przedpołudniowych.


TO WARTO WIEDZIEĆ


ZAJĘCIA Z TAŃCA

Uprzejmie zapraszamy na pokazowe zajęcia z TAŃCA.

Wszystkie grupy taneczne spotykają się w dniu 15.01.2014 r. – czwartek – o godz. 16.00 w sali Pszczółek. Uwaga! Chłopcy proszeni są o ubranie na czarno, dziewczynki na biało.


DZIEŃ BAŚNI

Tuż przed Świętami zapraszamy wszystkie Przedszkolaki na DZIEŃ BAŚNI. Odbędzie się on w czwartek 11 grudnia. W tym dniu, o godz. 9.15 grupa artystyczna „BAŚNIE WŁAŚNIE” opowie nam „BAŚNIE OPRÓSZONE ŚNIEGIEM”…
Zapraszamy!


TO WARTO WIEDZIEĆ


ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM

Zapraszam na spotkanie pt. „Jak ustalać granice dziecku?”, które odbędzie się w poniedziałek 24.11.14 roku o godzinie 17:00 w przedszkolu „Leonardo”.

Weronika Stefaniak – psycholog


„PCHLI TARG” W LEONARDO

Drogi Rodzicu!

…jeśli masz za dużo dziecięcej odzieży oraz zabawek…
…jeśli Twoje dziecko za szybko rośnie i nie chcesz kupować co chwilę nowych rzeczy…
…przyjdź i sprzedaj – przyjdź i kup! 

„Pchli targ” – kiermasz dziecięcej odzieży używanej i zabawek w Przedszkolu Leonardo.

Data: 21.11.2014 r. – piątek – w godz. 16.00-19.00.
Miejsce – korytarz przedszkolny. 

Zapraszamy Rodziców do wzięcia udziału zarówno jako kupujący, jak i sprzedający. Chętnych sprzedawców prosimy o zapisanie się na liście w sekretariacie Przedszkola do piątku 17.11.2014 r.

Sprzedawać będą tylko Rodzice z Przedszkola Leonardo, natomiast do kupowania zapraszamy również znajomych, rodzinę, sąsiadów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY w imieniu swoim własnym, a także Rady Rodziców.


 ANKIETA

Szanowni Rodzice,

Państwa opinia jest dla nas ważna i chcielibyśmy ją poznać, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu opinii, które odbędzie się 03-23.11 br. Ankieta nie zajmie Państwu dużo czasu, a my dzięki Państwa pomocy zyskamy informacje, które pomogą nam udoskonalać naszą placówkę.

Kwestionariusz do wypełnienia znajdą Państwo pod adresem http://leonardopoznan.badanie.net/

Hasło:20fampoz14


NAKRĘCONA AKCJA! WIELKA ZBIÓRKA NAKRĘTEK!

W Przedszkolu Leonardo zbieramy zakrętki na rehabilitację ZIEMKA – chorego chłopca z porażeniem mózgowym. Pudełko na nakrętki i plakat znajduje się na korytarzu przedszkolnym.

Nakręć rodzinę, znajomych w pracy, w szkole, w przedszkolu i gdzie tylko się da! Akcję śledzić można na: www.facebook.pl/ILoveZiemek oraz www.ziomek-poziomek.com.pl

Dziękujemy mamie Leona z Gr. Pszczółki za pomoc w zorganizowaniu akcji!


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA             

W dniu 15.10.2014 r. – środa – odbędzie się  adaptacja sztuki napisanej w trzech aktach.

 W rolach głównych: PRZEDSZKOLAKI

AKT I: koncert w wykonaniu GRUPY ŚWIERSZCZE

AKT II: występ GRUPY PSZCZÓŁEK z okazji Dnia Nauczyciela

AKT II: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


FOTOGRAF W PRZEDSZKOLU

W dniu 10.10. – piątek – odwiedzi nasze Przedszkole fotograf (firma: FotoMagia – Kasprzak). Prosimy Rodziców o deklarowanie chęci zakupu zdjęć – wszystkie informacje wraz z listami znajdują się na tablicy ogłoszeń na przedszkolnym korytarzu. Serdecznie zapraszamy!


UMOWY NA ZAJĘCIA DODATKOWE

Przypominamy o możliwości podpisywania umów na płatne zajęcia dodatkowe, które miejmy nadzieję rozpoczniemy od września. Zapraszamy do 15.07.2014 r. do sekretariatu Przedszkola.

W roku szkolnym 2014/2015 proponujemy:

– judo 40 zł/miesiąc – 4 zajęcia w miesiącu

– gimnastyka korekcyjna 30 zł/miesiąc – 4 zajęcia w miesiącu

– teatr 30 zł/miesiąc – 4 zajęcia w miesiącu

– taniec 30 zł/miesiąc – 4 zajęcia w miesiącu

– warsztaty kulinarne 20zł/miesiąc – raz w miesiącu


WAKACYJNA AKCJA CHARYTATYWNA

Drodzy Rodzice, na terenie Naszego Przedszkola prowadzimy zbiórkę, która ma na celu wsparcie Stowarzyszenia Rodzin Pogotowia Rodzinnego. Akcja zorganizowana jest dzięki inicjatywie Mamy Tymka z Gr. Żabek. Ze zgromadzonych informacji wiemy, że najbardziej potrzebnymi i przydatnymi rzeczami są: chusteczki nawilżone, kaszki, deserki w słoiczkach, pieluchy, mleko (Nan, Bebiko) oraz zabawki i odzież.

W holu Przedszkola znajduje się plakat informujący o zbiórce. Rzeczy, które zechcecie Państwo przekazać dla Stowarzyszenia można wkładać do 31.07.2014 r. do wiklinowego kosza obok plakatu informującego o zbiórce.

Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału!


WARSZTATY PRZED WAKACJAMI

24.06.2014 r. – wtorek – Grupa Świerszczy i Żabek weźmie udział w warsztatach pt. „Pamiętajmy, o siebie dbajmy” organizowany przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka (ul. Garbary 97, Poznań). Temat warsztatów: bezpieczeństwo dzieci na ulicy oraz w kontakcie z obcymi osobami, a także profilaktyka molestowania czyli tzw. dobry i zły dotyk.